26 Ağustos 2016 Cuma

Robotik Kameralı CNC Besleme Uygulamaları

     Tara Robotik Otomasyon olarak kurulduğumuz günden buyana otomotiv yan sanayi, çok önem verdiğimiz bir alandır. Bu alanda yer alan firmalar için:
cnc besleme robotu tara robotik
CNC Besleme Robotu
Robotik CNC, tezgâh, torna besleme
Robotik pres besleme
Robotik sıcak şekil verme
Robotik makina besleme 
Uygulamalarını devreye aldık ve birçok başarılı projeye imza attık. Dışardan bakıldığında çok basit gibi görülen bu uygulamalar, aslında uzmanlık ve tecrübe gerektiren uygulamalardır. Örneğin CNC besleme uygulamaları için, parçanın aynaya tam yaslanması, aynanın çapağının temizlenmesi, robot eli ve fikstürlerin tasarlanması, tezgâh ile robotun haberleşmesinin yapılması gibi uygulamalar basit gibi gözüken ancak tecrübe gerektiren uygulamalardır. Tara Robotik Otomasyon olarak 50’ye yakın tezgâh besleme robotumuz ile birlikte tecrübemiz, kalitemize ve hızımıza fazlasıyla yansımaktadır. Bizim için çoğu tasarım artık standartlaşmıştır. Hem imalat süreleri hem de teslim süreleri minimuma inmiştir. Bu sistemlerden çok fazla kurduğumuz için hata yapma olasılığımız neredeyse ortadan kalkmıştır. Sizde takdir edersiniz ki bu gibi projelerde teklif verme aşamasında, bir de belli bir miktarda hata yapma payı bırakılır. Tara Robotik ’in verdiği tekliflerde ise artık bu pay ortadan kaldırılmıştır. Buda müşterimize hem daha uygun hem de çalışma garantisi olan teklifler verme şansını yakalamamızı neden olmaktadır. 
CNC besleme robotu tara robotik otomasyon
CNC Besleme Robotu

Bizden Daha Kaliteliyi Daha Ucuza Alacağınız Açıktır!

Peki, CNC besleme uygulamasında robot kullanmanın faydaları nelerdir? Aslında birazdan bu faydaları maddeler halinde yazacağım ancak bunlara geçmeden önce şöyle bir açıklama yapmak istiyorum: “Normal koşullar dâhilinde bir operatör, bir CNC tezgâhını ortalama %60 verimle çalıştırabilir. Bir robot ise bir CNC tezgâhı %90 verimle, rahatlıkla çalıştırılabilir. Yani 2 CNC tezgâhı arasında çalışan bir robot toplamda 180 birim iş yapar. Bu şu demek oluyor; 2 CNC arasında çalışan bir robottan 3 CNC’lik kadar verim alınır ayrıca hiç operatör kullanılmaz.” Bu CNC besleme robotu yatırımcısı için inanılmaz bir kar demektir. Yine de robot kullanmanın faydalarını maddeler halinde yazmam gerekirse:
İşçilerin maaş giderleri vardır.
Yol, yemek masrafları vardır.
Molaları ve dinlenme süreleri vardır.
İşçinin iş kıyafetine ihtiyacı vardır.
Her ay maaşlarının tekrar hesaplamasını isterler ya da maaşlarına zam isterler.
Onlara gözcülük yapması için bir şefe ihtiyaçları vardır, ustabaşına ihtiyaçları vardır.
Hiçbir şey yapmasalar da (sistem bakımdayken, mal beklerken yâda kriz dönemlerinde vs.) maaşlarını vermek zorundasınızdır.
Tatil isterler, işe geç gelirler ya da hiç gelmezler.
Bayramda yardım isterler, cenazeleri, düğünleri, sünnetleri olur ekstra izin isterler.
Sabah performansı farklı, öğlen farklı, akşam farklıdır.
Bir başka firma azcık yüksek maaş verince sizi ve emeklerinizi hemen unuturlar.
Makineye ellerini kaptırma riski vardır vs. vs.
Oysa robotlar? Robotların ağzı vardır, dili yoktur. Sizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmazlar asla satmazlar.

Kameralı CNC Besleme Robotu
ABB Kamera Sistemi
Ürün Çok Sık Değişiyorsa En Doğru Çözüm Kamera Kullanmak!

        Özellikle iş parçanız sürekli değişiyorsa, bunun için birçok çeşit fisktür yapmak istemiyorsanız; esnek bir sistem istiyorsanız, en doğru çözüm her zaman için kamera kullanmaktır. Eğer bir sistemde kamera kullanırsanız, hem iş parçasını değiştirmek hem de sistemi yeni iş parçasına adapte etmek kolaydır. Tara Robotik Otomasyon tarafından devreye alınmış olan kameralı robot uygulamalarının çoğunda bir iş parçasından, diğer bir iş parçasına geçmek ortalama 5 dakikadır. Bu da size inanılmaz bir hız ve esneklik sağlamaktadır. Ayrıca sistemde basit bir konveyör ve kamera olduğu için çok çeşitli fisktür yapmak yerine fiyatı oldukça makul sevilere bile gelmektedir. TARA Robotik Otomasyon ürünlerini kullanarak yapılması zor, hassas ve güç prosesleri başarıyla gerçekleştire bilirsiniz. Kısa çevrim süreleriyle ve kamera yardımıyla TARA Robotik Otomasyon ürünleri makina besleme konusunda rakiplerinden ışık yılı ötededir. Ayrıca yeni parça öğretme modülü sayesinde TARA Robotik Otomasyon ürünlerinde iki parça arası değişim süresi yaklaşık 5 dakikadır. Bütün bu özellikler göz önünde bulundurulunca TARA Robotik Otomasyon piyasadaki:
En hızlı
En esnek
En sağlam
Kullanımı en kolay
Sistemdir. Ayrıca kurmuş olduğumuz sistemlerde 1,5 maksimum 2,5 yıl amortisman süresi planladığımızı bilmenizi isteriz. Servis ve bakım anlamında sürekli yanınızda olan Tara Robotik Otomasyonun ekibi olarak sizlerle de çalışmak isteriz. Sizde diğer kazanan müşteriler gibi mantıklı bir yatırım yapmak istiyorsanız firmamızla bir an önce iletişime geçebilir, ücretsiz keşif için bizleri çağırabilirsiniz.

Ücretsiz keşif ve daha fazlası için lütfen bizi hemen arayınız. 
Emrah Hünerlitürkoğlu
Satış Müdürü
Elo ve Hab Mühendisi
0544 620 80 05Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme