21 Eylül 2016 Çarşamba

Kaynak Makinesi Besleme Robotu Mutfak Tüpü

Kaynak makinesi besleme robotu mutfak tüpü
Kaynak Makimesi Besleme Robotu 
TARA Robotik Otomasyon olarak makina besleme konusunda Türkiye de en çok referansa sahip olan firma olduğumuz herkes tarafından artık bilinmektedir. Hem kurmuş olduğu robot adedi hem de devreye almış olduğu proje sayısı düşünülünce makine besleme otomasyonu konusunda haklı bir tecrübeye sahip olduğu ortaya çıkmaktadır.
Bu bağlamda TARA Robotik olarak en son devreye almış olduğumuz kaynak makinesi besleme robotunda, bantlardan gelen mutfak tüpünün üst tas kısmı ile koloret parçasının kaynatılması için iş parçalarını kaynak makinelerine otomatik olarak robot kollar ile beslenmektedir. Bu sistemde 2 adet ABB IRB 4600 marka yüksek hızlı makine besleme robotu kullanılmıştır. Makina besleme robotları konveyörler aracılığı ile banttan aldığı koloret parçalarını kaynak makinesine beslemektedir. Daha sonra üst tas yine robotlar tarafından koloretin üstüne konmaktadır ve kaynak işlemi yapılmaktadır. Kaynak işleminin bitmesinden sonra robot kollar mutfak tüpünün kaynatılmış olan kısmını çıkartarak hatta ilerletmesini sağlamaktadırlar.
Makina Besleme Robotu
Makina Besleme Robotu
TARA mühendisleri tarafından özel olarak tasarlanan robot eli gripper da 2 adet gripper bulmaktadır. Bir adet robot eli gripper mutfak tüpünün üst kısmını taşırken aynı robota bağlanmış olan ikinci gripper ise koloret parçasını taşımaktadır. Bu sayede makine beleme robotu hiç durmamakta ve zaman kaybetmemektedir. Sistemde çok çeşitli mutfak tüpü üst tas kısmı ile koloret parçası eşleşmekte ve kaynatılmaktadır. TARA Robotik mühendisleri tarafından özel olarak yazılan PLC yazılımı ile ürün tipleri değiştikçe robot ta programını otomatik olarak değiştirmektedir.

emrah hünerlitürkoğlu
İyi Demlenmiş Güzel Bir Çaya Beklerim...Ücretsiz keşif ve daha fazlası için lütfen bizi hemen arayınız!
Emrah Hünerlitürkoğlu
Satış Müdürü
Elo ve Hab Mühendisi
0544 620 80 05

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme