17 Mart 2017 Cuma

Yapı Kimyasalları Paletleme Robotu

Yapi Kimyasallari Paletleme Robotu
Yapı Kimyasalları Paletleme Robotu
Yapı kimyasalları tesislerinde 25 kg’lık torbaların palete dizilmesi çoğu firmada halen operatörler tarafından yapılmaktadır. İşçi kardeşlerimiz içinde oldukça zor olan bu torbaları palete dizme işi TARA Robotik Otomasyon sayesinde artık kolayca robotlu otomasyon sistemleri ile palete dizilebilmektedir. Bu iş için özel olarak geliştirilmiş paletleme robotu ile yapı kimyasalları torbasını palete dizme işi hem çok kolay olmaktadır hem de çok kısa sürmektedir. Ayrıca palet kalitesi ise daha iyi olmaktadır. 

Yapı Kimyasalları Sektöründe Çalışacak İşçi Bulmak Çok Zor!

Uzun bir süreden bu yana yapı kimyasalları tesislerinde 25, 40, 50 kg’lık yapı kimyasalları torbalarını palete dizmek için maalesef çalıştıracak eleman bulmakta zorluk çekilmektedir. Aslında bu ağırlıktaki yapı kimyasalları torbalarının da sürekli olarak işçiler tarafından palete dizilmesi de gerçekten zor bir iştir. Bu şekilde saatte 10 ton bazen 15 ton ürüne kadar torbayı palete dizen işçi kardeşlerimizde bel ağrıları ve daha büyük kalıcı hastalıkların olması kaçınılmaz oluyor. 

Operatör Varsa Sorunda Var Demektir!

Ülkemiz koşullarında ticaretle uğraşmak, iş kurmak ve büyütmek zaten başlı başına çok zor ve stresli bir işken; bir de bu kadar zorluğun üstüne zırt, pırt işçiden kaynaklanan sorunlar eklenince işveren için çıldırmamak elden gelmiyor. İşçi, karısıyla, arkadaşıyla kavga eder morali bozulur, oğlunun sünneti, kızının düğünü olur. Aldığı ücret hiçbir zaman yetmez. Hep bu çalışıyordur, patron kazanıyordur, işçiyi sömürüyordur diye görülür hâlbuki Türk sanayisinin öncülerinden Vehbi Koç bile ölünce mezar taşına “ Bu adam hayattayken hiçbir şeyden çekmedi elamandan çektiği kadar” yazdırmak istemiştir.

Torba Paletleme Robot Sistemi
Torba Paletleme Robotu
Oysa Robotlar Yemek Yemezler, İzin Almazlar
Yapı kimyasalları torbalarını palete dizmek için özel olarak geliştirilmiş olan paletleme robotları ise yorulmazlar, maaşlarına zam istemezler. Sürekli aynı verim ve kalitede torba dizilimini gerçekleştirirler. En önemlisi de paletleme robotu ile palet yapma hızınız artık netleşir. Yani bir gün 10 palet ürün, yarın 15 palet ürün, bir sonraki gün 8 palet ürün almazsınız. Bu şekilde müşteriye vereceğiniz temin sürelerinizde netleşmiş olur ve eliniz güçlenir. Ayrıca torba palet kaliteniz standart olur. Yani bir palete dıştan baktığınızda, yapı kimyasalları torbalarının bir makina tarafından dizildiği ve özen gösterildiği ortaya çıkar. Bu da firma itibarınızı ve kurumsal imajınızı arttırır. Satış ve pazarlama bölümünün de elini güçlendirir.

yapi kimyasallari paletleme robotu
Yapi Kimyasallari
Düzgün ve Kaliteli Bir İstif İçin Robot Şart!

Yapı kimyasalları torbalarını palete dizmek için en ideal otomasyon çözümü özel paletleme robotudur. Biz paletleme robotu olarak İsveçli ABB IRB 460 marka özel paletleme robotu kullanıyoruz. Tozlu ve pis ortamlarda çalışmak için özel olarak geliştirilmiş bu torba paletleme robotu ayrıca dünyanın en hızlı ve seri paletleme robotudur. Kalitesini kanıtlamış olan ABB firmasını tercih etmemizin en önemli nedeni ise servis ve yedek parça konusunda ki tam desteğidir. Yüksek hassasiyetli bu robotlar sayesinde düzgün ve kaliteli bir istif yapmak oldukça kolaydır. 

Üstelik Amortisman Süresi Sadece 1,5 Yıl!

Evet, yanlış duymadınız! Bütün dertlerinizden kurtulmanızı yarayacak olan bu aletin amortisman maksimum 1,5 yıl. 

Robotların KDV si Teşvik Kapsamında Sadece %1!

Üstelik leasing ile yapılacak olan ödemelerde robotlarımız teşvik kapsamındadır ve KDV’leri sadece %1’dir. Aylık 3.000 – 5.000 TL ödemelerle sahip olabileceğiniz bu robotlarla tüm dertlerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

Oldukça hızlı çalışan paletleme robotu ile yapı kimyasalları torbalarınız otomatik olarak robot kol ile palete istiflenebilmektedir. Servis ve bakım anlamında sürekli yanınızda olan Tara Robotik Otomasyonun ekibi olarak sizlerle de çalışmak isteriz. Sizde paletleme robotu düşünüyorsanız bizimle hızlıca irtibata geçebilirsiniz. 

Ücretsiz keşif ve daha fazlası için lütfen bizi hemen arayınız! 
Emrah Hünerlitürkoğlu
Elo ve Hab Mühendisi
0544 620 80 05


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme